Białe meble kuchenne

Irena Grek (Dziennik Bałtycki)
Biel nie jest ciepłym kolorem, kojarzy się bardziej z chłodną sterylnością nowoczesnych wnętrz. Jednak architekci wnętrz coraz częściej powracają do tego koloru nie tylko przy urządzaniu salonów czy - skromniej - pokoi dziennych, ale również sypialni. A już w kuchni jest to jeden z najmodniejszych obecnie trendów!
Białe meble kuchenne

Swój renesans biel zawdzięcza właściwościom optycznym. Wnętrza urządzone w tym kolorze wydają się nie tylko jaśniejsze, ale i większe, co przy małych mieszkaniach w starych blokach i kurczących się rozmiarach pokoi w mieszkaniach budowanych przez deweloperów ma pierwszorzędne znaczenie. Na przykład sypialni biel nada przestronności, lekkości i klarowności - zwłaszcza jeżeli zastosujemy ją nie tylko na ścianach, ale również w pozostałych elementach wystroju.

Jeżeli wszechobecna biel nie bardzo nam odpowiada, możemy ją przełamać kolorowymi dodatkami. Taki zabieg sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przytulne przy zastosowaniu kolorów ziemi: brązów, beży, zieleni czy żółci. Do tego dobierzmy odpowiednie dekoracje tekstylne: kapy z bawełny, dekoracje okienne z miękkich materiałów, a przedmioty dekoracyjne - z kamienia, drewna czy wikliny.

Wybierając kolor mebli kuchennych powinniśmy pamiętać o tym, że będą nam one służyć przez lata, muszą więc być zarówno praktyczne, jak i ponadczasowe. A białe meble kuchenne - są właśnie ponadczasowe i to zarówno te zaprojektowane w stylu nowoczesnym, modnym ostatnio art deco czy typowo tradycyjnym, rustykalnym. Dla wątpiących - jeszcze jeden argument: wbrew pozorom w białej kuchni o wiele łatwiej jest utrzymać porządek.

I jeszcze jeden powrót do przeszłości - meble z białymi frontami, wykończonymi na wysoki połysk. Są idealne do małych kuchni! Wszystko, co błyszczące - sprawdza się bowiem w małych wnętrzach, spełniając podobną rolę, jak lustra. Odbite od gładkich powierzchni światło oszukuje nasze oczy i sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że kolor biały jest bardzo trudny w komponowaniu. To znaczy dobierając kafelki, fronty szafek, ceramikę, ramy okien i farbę na ściany - musimy bardzo uważnie porównywać odcienie, bo nic się tak nie gryzie jak zimna biel z tym samym kolorem w ciepłym odcieniu kości słoniowej. Dlatego lepiej nie ryzykować - biel zastosować na największych płaszczyznach, np. frontach szafek. Wybierzmy do tego kamienny blat i stalowy zlewozmywak (lub komplet z konglomeratu), szkło na ścianie nad blatem roboczym i detale z bambusowego drewna.

Jak zbudować dom i się nie rozwieść? Zobacz 3 sposoby NA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na urzadzone.pl urzadzone.pl
Dodaj ogłoszenie