Freski - sztuka godna przypomnienia

Redakcja
Czy technika fresku musi być trudna i skomplikowana w realizacji? Wcale nie! Kolekcja Affreschi włoskiej marki Candis stanowi najlepszy tego dowód.
Freski - sztuka godna przypomnienia

Najbardziej znane freski to XVI-wieczne malowidła autorstwa Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej, ale technika ta znana była już w starożytności. Złote czasy dla artystów specjalizujących się we freskach to Renesans i Barok. Potem ta trudna sztuka była coraz mniej popularna, aż w końcu praktycznie przestała być stosowana. Jej sekret tkwi w nanoszeniu farby na jeszcze mokrym tynku wapiennym. Użyte do fresków farby muszą być odporne na alkaliczne działanie zawartego w zaprawie wapna. Fresk uważany jest za jedną z najtrudniejszych technik malarskich. Wszystko za sprawa uwarunkowań natury technicznej.

Tworzenie fresku wymaga od artysty wiedzy technologicznej, doświadczenia, perfekcjonizmu i niesłychanej precyzji, ponieważ dokonywanie jakichkolwiek poprawek malarskich jest niemożliwe. Zafascynowani dziełami wielkich mistrzów, projektanci włoskiej marki Candis postanowili przywrócić pamięć o tej efektownej technice malarskiej. W efekcie powstała kolekcja Affreschi, na którą składają się dekoracje ścienne imitujące tradycyjne freski.

Kolekcja Affreschi liczy 12 dekoracji ściennych inspirowanych dziełami wielkich malarzy. Wśród zaproponowanych wzorów mamy do wyboru m.in. charakterystyczne barokowe amorki z łukami, rajskie ogrody, czy efektowne kompozycje kwiatowe. Na szczególną uwagę zasługuje piękny fresk obrazujący mapę świata, a także dekoracja prezentująca niezwykle plastyczny portret matki z dzieckiem. '

szystkie freski marki Candisa charakteryzują się dbałością o detale, a zarazem idealnie oddają antyczny charakter oryginalnych malowideł. Specjaliści z firmy Candis zadbali o szczegóły i postarali się możliwie wiernie odtworzyć fakturę i wygląd autentycznych prac wykonywanych tą techniką. W tradycyjnym fresku druga warstwa podłoża to tzw. intonaco. Zawiera ona m.in. drobny piasek cedzony lub pył marmurowy. To właśnie na niej rozpoczynają się właściwe prace malarskie.

Aby osiągnąć bliźniaczy efekt podłoże dekoracji Affreschi wykonane jest z kompozycji specjalnej tkaniny i bardzo drobnego piasku kwarcowego. Dzięki temu patrząc na dekoracje marki Candis i dotykając ich mamy nieodparte wrażenie, że są to autentyczne malowidła wykonane przez wysokiej klasy artystę plastyka. Poza walorami dekoracyjnymi freski Affreschi mają zalety natury praktycznej. Są bardzo łatwe w umieszczeniu na ścianie. Dekoracyjna część fresku zespolona jest z wysokiej jakości, trwałą folią samoprzylepną. Wystarczy zaledwie kilka chwil i wzór z kolekcji Affreschi zdobić będzie naszą ścianę.

Wyłącznym dystrybutorem produktów Candis jest firma B.M. Polska. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.bmpolska.com.

Informacje o produkcie:

  • Cena: od 972 zł brutto do 2 295 zł brutto (w zależności od wzoru)
  • Wymiary: od 80 cm x 100 cm do 190 cm x 100 cm
  • Producent: Candis
  • Dystrybutor: B.M. Polska Sp. z o.o.
od 12 lat
Wideo

Jak złodzieje oznaczają domy, które chcą okraść?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na urzadzone.pl urzadzone.pl