Gdzie szukać najlepszych ubezpieczeń na dom?

Materiał promocyjny
freepik.com
Ubezpieczenie domu nie jest obowiązkowe, jednak warto je rozważyć. Roczna wysokość składki wynosi zazwyczaj kilkaset złotych rocznie, a wypłacane odszkodowanie, które w pełni zrekompensuje poniesione i kosztowne straty jest bezcenne. Zastanawiasz się, gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenia na dom? Dobrze trafiłeś!

Najlepsze ubezpieczenie domu – czyli jakie? 

W dzisiejszych czasach, gdy koszty materiałów budowlanych i tym samym ewentualnego remontu nieruchomości rosną w zastraszającym tempie, wydaje się, że ubezpieczenie domu na realną wartość domu to konieczność. I słusznie. Najlepsze ubezpieczenie domu powinno mieć taką sumę ubezpieczenia, która bez problemu pokryje szkody spowodowane np. klęskami żywiołowymi. Nie opłaca się jednak zawyżać wartości nieruchomości i tym samym sumy ubezpieczenia. Takie postępowanie wcale nie gwarantuje wypłaty większego świadczenia, ponieważ jego wysokość zależy od rynkowej wartości domu. Z tego względu warto skorzystać z pomocy np. rzeczoznawcy, który dokładnie określi, ile dom jest wart.i 

Oprócz sumy ubezpieczenia za podstawowe zdarzenia losowe, oferowane przez ubezpieczycieli (takich jak np. pożary, huragany, upadek drzewa czy zderzenia z samolotem bądź pojazdem mechanicznym), dobrze zastanowić się nad dodatkowym zakresem ochrony. Czy jest on niezbędny? Wszystko zależy od przypadku. Jeśli nieruchomość leży na terenie zagrożonym zalaniem, a polisa podstawowa nie obejmuje takiego przypadku, być może warto byłoby wykupić ochronę w przypadku powodzi. Można także rozszerzyć polisę o ochronę innych budynków na terenie posesji, wyposażenia domu, usługi Assistance, pomoc prawną, ALL RISK oraz OC w życiu prywatnym. Ważnym jest, aby wybrać to, co jest naprawdę potrzebne. 

Istotną kwestią są także wyłączenia, które można znaleźć w Ogólnych Warunkach Umowy ubezpieczenia. Jeśli okaże się, że dane zdarzenie zostało w nich wymienione, może to być podstawą do odmowy wypłaty ewentualnej rekompensaty. Trzeba pamiętać, że różne towarzystwa ubezpieczeniowe mogą mieć odmienne wyłączenia.

 

Jaki jest koszt ubezpieczeń na dom? 

Wysokość składki ubezpieczenia domu będzie zależała od wielu czynników, m.in. od wartości domu, jego  powierzchni użytkowej, lokalizacji, konstrukcji (murowany czy drewniany), liczby szkód w poprzednich latach, pokrycia dachu oraz liczby osób zamieszkujących. Najtańsze polisy kosztują zazwyczaj około 300 zł. Umowa może być zawarta na 12 lub 36 miesięcy. W drugiej opcji, jak i po zakupie pakietów dodatkowych, ubezpieczenie będzie oczywiście droższe.

 

Gdzie szukać dobrych ubezpieczeń domu? 

Wprawdzie można ubezpieczyć dom i jego zawartość praktycznie od wszystkiego, jednak warto przyglądnąć się temu, co proponuje agent ubezpieczeniowy. Oferty towarzystw różnią się między sobą, nie tylko zakresem ochrony, ale i ceną. Czasami nawet ten sam zakres może sprawić, że składka u różnych ubezpieczycieli będzie różna. Wynika to m.in. z różnej oceny ryzyk ubezpieczeniowych. 

Oczywiście można odwiedzić kilka lokalnych agencji ubezpieczeniowych i porównać przedstawione propozycje. Nieco szybszym sposobem jest skorzystanie z internetowych porównywarek internetowych. Dzięki nim można przy ekranie komputera wybrać najlepsze ubezpieczenie domu nawet spośród kilkunastu ofert. Czasem to nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy – zdarzają się specjalne oferty, które pozwalają wykupić polisę za niższą cenę.

 

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na urzadzone.pl urzadzone.pl