iPhone – TOP 7 ciekawych funkcji

Materiał promocyjny
Media Markt
Telefon od Apple to sprzęt, który kryje wiele przydatnych funkcji. Na co dzień wielu użytkowników iPhone nie zdaje sobie sprawy ze wszystkich! Dlatego dobrze sięgać po poradniki, dzielić się sposobami i poradami od innych posiadaczy tego sprzętu, by móc w pełni wykorzystać jego potencjał.

Telefon od Apple to sprzęt, który kryje wiele przydatnych funkcji. Na co dzień wielu użytkowników iPhone nie zdaje sobie sprawy ze wszystkich! Dlatego dobrze sięgać po poradniki, dzielić się sposobami i poradami od innych posiadaczy tego sprzętu, by móc w pełni wykorzystać jego potencjał.

O tym, że iPhone to dobry wybór w kontekście kolejnego telefonu, nie trzeba przekonywać. Zwykle Apple oferuje zaawansowane rozwiązania, które potykają się z szerokim uznaniem nie tylko wśród fanów marki. Z tego względu, iPhone to wybór także z rozsądku - wysoko oceniana jest nie tylko specyfikacja najnowszych modeli, ale również tych z poprzednich sezonów. Nic więc dziwnego, że użytkownicy chętnie wybierają rozwiązania od Apple.

Jakie najciekawsze funkcje ma iPhone? Jest ich sporo! O części trudno nie wiedzieć, ale niektóre mogą wydawać się sporym zaskoczeniem. Czas przyjrzeć im się bliżej.

Najciekawsze funkcje iPhone

Szukając telefonu z wieloma przydatnymi opcjami, trudno pominąć iPhone. Wiele funkcji jest ukrytych - dobrze więc sprawdzić samouczki i porady, by móc z nich na co dzień korzystać.

Oto przegląd najciekawszych z nich:

- Korzystanie ze stuknięcia w tył - możemy ustawić, by dwu- lub trzykrotne stuknięcie w tył obudowy włączało latarkę, robiło zrzut ekranu lub wyciszało telefon. Wystarczy ustawić to w Ustawienia - Dostępność - Dotyk - Stuknięcie w tył.

  • Ograniczanie czasu przed ekranem - dzięki funkcji Czas przed ekranem możemy monitorować czas spędzany przed telefonem, na przykład na przeglądaniu Instagramu. W Ustawienia - Czas przed ekranem - Limity aplikacji możemy ustawić limity dla korzystania z konkretnych aplikacji.
  • Zastępowanie tekstu - to przydatna funkcja, która pozwala przyspieszyć tworzenie wiadomości. W Ustawienia - Klawiatura - Zastępowanie tekstu możemy ustawić skróty, które przy pisaniu będą zamieniane na całe zdania.
  • Szybki dostęp do wyszukiwarki - wyszukiwanie treści w internecie, ale też w telefonie, stanie się znacznie łatwiejsze, gdy przesuniemy palcem w dół od połowy ekranu. Wyświetli nam się wtedy okno wyszukiwarki, która pozwoli przeszukać pamięć telefonu, ale też zasoby sieci.
  • Tekst na żywo - pozwala zrobić zdjęcie tekstu, zeskanować go, a następnie pracować z nim tak, jak z tekstem kopiowanym z pliku tekstowego lub strony www. Aby włączyć tę funkcję, musimy wybrać: Ustawienia - Ogólne - Język i region - Tekst na żywo. Tekst na żywo rozpoznawany jest na zdjęciach i możemy go skopiować, klikając w ikonę w prawym dolnym rogu.
  • Skanowanie dokumentów - nie potrzebujemy dodatkowej aplikacji-skanera, by skanować dokumenty dzięki iPhone. Wystarczy przytrzymać ikonę aplikacji Notatki, by pojawiła się opcja Skanuj dokument.
  • Wyciszanie powiadomień od nieznanych numerów - ułatwia zapanowanie nad telefonami od telemarketeró Możemy automatyczne wyciszenie połączeń od nieznanych numerów włączyć w prosty sposób: Ustawienia - Ogólne - Telefon - Wyciszaj od nieznanych.

Gdzie szukać przydatnych trików iPhone?

Warto regularnie aktualizować system iOS, by w pełni korzystać z nowych funkcji, jakie oferuje. Trikami iPhone dzielą się portale internetowe, sklepy, a także twórcy internetowi na Tik Toku lub Instagramie. Zdobywanie informacji na temat przydatnych funkcji nie tylko ułatwia korzystanie z telefonu, ale również pozwoli na dzielenie się takimi rozwiązaniami z rodziną i przyjaciółmi, którym łatwo można taką wiedzą zaimponować.

Smartfony iPhone w sklepie MediaMarkt cieszą się dużą popularnością, nic więc dziwnego, że opisy przydatnych sztuczek i funkcji to poszukiwane treści. Dobrze dzielić się nimi z innymi użytkownikami, by wszyscy mogli w pełni korzystać z możliwości, jakie daje im nowy telefon!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na urzadzone.pl urzadzone.pl