Jaki odkurzacz pionowy do dywanów, paneli, płytek? Ranking najlepszych modeli

Materiał promocyjny

Szukasz odkurzacza pionowego, który poradzi sobie ze sprzątaniem różnorodnych powierzchni i będzie wygodny w obsłudze? Stworzyliśmy dla ciebie ranking 5 najlepszych modeli Bosch. Porównaliśmy ich najważniejsze funkcjonalności i komfort użytkowania. Sprawdź, który odkurzacz pionowy idealnie sprawdzi się w twoim domu i na co szczególnie warto zwrócić uwagę przy wyborze.

Miejsce 5. Bosch Readyy'y Serie | 2 – superlekki odkurzacz 2 w 1 idealny dla osób starszych

Odkurzacz pionowy powinien być lekki i wygodny – tylko wówczas sprzątanie z jego pomocą będzie naprawdę szybkie i bezproblemowe. Model Bosch Readyy'y Serie | 2waży zaledwie 2,5 kg, dzięki czemu swobodnie może się nim posługiwać nawet dziecko, osoba starsza lub ktoś z ograniczoną mobilnością. Jest to też model samostojący, który nie przewraca się, kiedy na chwile przerywamy pracę. Nie trzeba się więc schylać, aby go podnieść z podłogi.

Dla wygody użytkowania i poruszania się z odkurzaczem po domu istotny jest też system akumulatorowy. Odkurzacz Bosch Readyy'y Serie | 2 nie ma kabla, który plącze się pod nogami i nie wymaga przepinania do kolejnego gniazdka, ilekroć zmieniamy pomieszczenie. Eliminuje to także problem schylania się do kontaktu.

Akumulatory pozwalają na pracę przez maksymalnie 44 minuty bez przerwy. Ładowanie modelu jest też wyjątkowo proste – wystarczy postawić go przy gniazdku, podłączyć ładowarkę i pozostawić do czasu, aż akumulator pobierze energię. Pełne ładowanie trwa ok. 4-5 godzin. Poziom baterii łatwo można też kontrolować dzięki wskaźnikowi LED, który jest intuicyjny także dla osób starszych.

Najciekawszą cechą odkurzacza akumulatorowego Bosch Readyy'y Serie | 2 jest jednak opcja 2 w 1, dzięki której, kupując model stojący zyskujemy jednocześnie odkurzacz ręczny idealny do sprzątania wnętrz szuflad, szczytów szafek, tapicerek, szczelin między meblami, blatów kuchennych, a nawet warsztatu czy samochodu.

Mniejszy odkurzać wypina się z konstrukcji większego. Nie wymaga to skomplikowanych działań. Konieczne jest tylko zwolnienie odpowiedniej blokady. Gotowy do pracy moduł ręczny idealnie leży w dłoni i pozwala na komfortowe odkurzanie miejsc trudnodostępnych, do których normalnie nie dotarłoby się za pomocą odkurzacza stojącego.

Sam odkurzacz pionowy także prowadzi się bardzo lekko i komfortowo. Dzięki uniwersalnej elektroszczotce AllFloor (która nadaje się do wszystkich powierzchni, włączając w to parkiet, dywany i płytki), w trakcie odkurzania nie trzeba zmieniać końcówek. Elektroszczotka porusza się z szybkością do 3.500 obr./ min co pozwala na skuteczną pracę. Jej wałek obrotowy jest też wyjątkowo prosty w czyszczeniu. Dzięki systemowi EasyClean wypina się go jednym ruchem.

Pojemnik na kurz także łatwo się opróżnia. Ma on rozmiar L, dzięki czemu z pomocą odkurzacza bez problemu sprzątnie się całe mieszkanie za jednym zamachem. Odkurzacz wyposażony jest też w zmywalny filtr, który można oczyścić pod bieżącą wodą.

Sprawdź wszystkie modele odkurzaczy pionowych Bosch >>>

Miejsce 4. Bosch Flexxo ProAnimal  Serie | 4 –  odkurzacz 2 w 1 dla posiadaczy zwierząt

Tuż poza podium uplasował się odkurzacz. Bosch Flexxo ProAnimal  Serie | 4. Swoją konstrukcją jest on podobny do obecnego na 5 miejscu modelu Bosch Readyy'y Serie | 2 i może być używany zarówno jako odkurzacz pionowy, stojący, jak i mały odkurzacz ręczny. Wystarczy wypiąć moduł ręczny z głównej konstrukcji odkurzacza i już można sprzątać wnętrza szafek i szuflad, szczyty regałów, szczeliny mebli, tapicerki, a nawet wnętrze samochodu.

Podobnie jak Bosch Readyy'y Serie | 2, model Bosch Flexxo ProAnimal Serie | 4 jest samostojący i nie przewraca się, gdy puścimy rączkę. To ułatwia także przechowywanie oraz ładowanie odkurzacza. Wystarczy postawić go przy gniazdku i odczekać, aż akumulator będzie pełny (ok. 4-5 godzin). W pełni załadowana bateria pozwala na sprzątanie przez maksymalnie 55 minut bez przerwy. Baterie modelu są też wyjątkowo wytrzymałe. Akumulatory zostały zrobione z użyciem technologii litowo- jonowej marki Bosch, więc są długo żywotne i utrzymują wysoką efektywność pracy przez lata.

Sam Bosch Flexxo ProAnimal Serie | 4 jest jednak nieco cięższy niż Bosch Readyy'y Serie | 2 – waży 3,3 kg. Nie jest to jednak bardzo zauważalna różnica przy krótkim czasie pracy, a większa ilość kilogramów związana jest z dodatkowymi opcjami dla właścicieli zwierząt. Bosch Flexxo ProAnimal Serie | 4 zawiera bowiem zintegrowane akcesoria pozwalające na szybszą pracę przy wciąganiu sierści (nawet do 30%, jak zapewnia producent).

Podobnie jak w modelu, który uplasował się na 5 miejscu jest tu obecna elektroszczotka o wydajności do 3.500 obr./ min, jednakże dodatkowo wyposażona jest ona w specjalny wałek z czerwonym włosiem, który jeszcze szybciej zbiera sierść. Szczotka 2 w 1 posiada także dwie końcówki: pierwszą, uniwersalną z miękkim włosiem, dzięki któremu nie rysuje się delikatnych powierzchni oraz drugą część do odkurzania tapicerki. Dostępna jest także giętka ssawka szczelinowa. Akcesoria można schować z tyłu obudowy odkurzacza, dzięki czemu zawsze są pod ręką w trakcie sprzątania.

Wszystkie końcówki są łatwe w myciu. Główna elektroszczotka ma wyjmowany wałek z systemem EasyClean (zdejmowany jednym ruchem). Opróżnianie kurzu z pojemnika o wielkości L także nie jest trudne, a filtr odkurzacza można umyć pod bieżącą wodą.

Jaki odkurzacz pionowy do dywanów, paneli, płytek? Ranking najlepszych modeli
BOSCH

Miejsce 3. Bosch Athlet ProSilence Serie |6 – cichy i wygodny odkurzacz pionowy

Jeżeli maksymalny czas pracy powyższych modeli cię nie przekonuje, Bosch Athlet ProSilence Serie |6 może być lepszym wyborem. Przede wszystkim może on pracować bez przerwy przez 60 minut i ma dwie opcje ładowania:

  • Krótszą – ładownie ok. 3 godzin, pozwalającą naładować do 80% baterii
  • dłuższą – ładownie ok. 6 godzin do 100% baterii.

Korzystanie opcji szybkiego ładowania nie nadwyręża konstrukcji akumulatorów. By naładować model, wystarczy postawić go obok gniazdka w dowolnym miejscu w domu i podłączyć łądowarkę. Odkurzacz sam stoi i nie przewraca się, wiec nie trzeba się po niego schylać. Jest też łatwy w przechowywaniu i lekki – 3,3 kg.

Pracuje też wydajniej niż odkurzacze, które uplasowały się poza podium. Ma silnik LongLife dla wysokiej wydajności i długiej żywotności oraz trzy stopnie regulacji mocy:

  • poziom 1: do łatwego czyszczenia i maksymalnego czasu pracy (maksymalnie 60 min);
  • poziom 2: do normalnego czyszczenia i średniego czasu pracy;
  • poziom Turbo: do trudnych zabrudzeń i krótszego czasu pracy;

Warto wspomnieć także o mocnej elektroszczotce AllFloor HighPower, która perfekcyjnie odkurza wszystkie rodzaje podłóg. Pracuje z dużą prędkością – do 5.000 obr/min. (to o 1500 obrotów więcej niż w przypadku modeli na 4 i 5 miejscu) i doskonale wyczesuje z dywanów zabrudzenia. A ponieważ jest szeroka, szybciej sprząta duże powierzchnie. System EasyClean sprawia też, że wyjmowanie i czyszczenie wałka elektroszczotki jest proste i trwa zaledwie kilka minut.

Warto wspomnieć też, że filtr odkurzacza czyści się również bez wysiłku. Dzięki systemowi RotationClean robi się to błyskawicznie i w higieniczny sposób. Wystarczy wyjąć pojemnik na kurz i przekręcić czerwone pokrętło. W trakcie oczyszczania filtra kontakt z kurzem i brudem zostaje zminimalizowany, więc jest to rozwiązanie dobre dla alergików. Ponadto nie ma konieczności mycia pod bieżącą wodą. Świetną opcją jest też to, że zintegrowany wskaźnik LED pokazuje użytkownikowi, kiedy konieczne jest wyczyszczenie filtra.

Wskaźnik LED informuje nie tylko o konieczności czyszczenia filtra, ale również o spadku efektywności pracy (świadczącym np. o zapełnieniu pojemnika na kurz, czy konieczności zmiany trybu silnika). Dzieje się tak, dzięki SmartSensor Control, który monitoruje pracę odkurzacza.

Co ciekawe, na tle odkurzaczy poza podium model Bosch Athlet ProSilence Serie |6 wyróżnia się także niskim poziomem głośności. Gwarantuje to System ProSilence zawierający innowacyjny SoundReducer w kombinacji z dodatkowymi warstwami izolacji akustycznej wewnątrz urządzenia. Zapewnia to redukcję hałasu przy utrzymaniu maksymalnej skuteczności odkurzania.

Miejsce 2. Bosch Unlimited  8 ProAnimal – skuteczny i wydajny odkurzacz nie tylko dla właścicieli zwierząt

Na drugim miejscu naszego zestawienia uplasował się odkurzacz Bosch Unlimited  8 ProAnimal. Choć musimy przyznać, że niewiele mu zabrakło. Jest to bowiem odkurzacz akumulatorowy o długim czasie pracy (do 65 minut bez przerwy) i z możliwością szybkiej wymiany baterii. Jeśli więc doposaży się go w dodatkowy akumulator (są one łatwo dostępne) to wraz z szybką ładowarką pozwoli na potencjalnie nieograniczone możliwości pracy. To doskonały model nie tylko do mieszkań, ale także domów. Warto wspomnieć, że czas pełnego ładowania akumulatora to zaledwie 4,5 godziny, a jeżeli dokupimy szybką ładowarkę, można go skrócić nawet do 51 minut.

Jaki odkurzacz pionowy do dywanów, paneli, płytek? Ranking najlepszych modeli
BOSCH

Model jest też lżejszy od tych, które uplasowały się na 3 i 4 miejscu. Waży 3,2 kg i choć nie jest samostojący, wygodnie się z niego korzysta i łatwo go przechowuje. Nie trzeba się też schylać podczas odkurzania – wszystkie niezbędne przyciski i pojemnik na odpady znajdują się tuż przy rączce.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak sama wydajność tego sprytnego urządzenia. Silnik odkurzacza pionowego Bosch Unlimited 8 ProAnimal osiąga aż do 82 000 na minutę i z powodzeniem może konkurować z tradycyjnymi modelami. Motor ma też aż 10 lat gwarancji i odznacza się wyjątkową żywotnością.

Warto wspomnieć też, że w zestawie z odkurzaczem znajdują się liczne akcesoria: elektroszczotka zarówno do twardych podłóg i dywanów ze specjalnym podświetleniem LED pozwalającym widzieć z daleka, co wciągamy odkurzaczem oraz dodatkowe końcówki pozwalające szybko sprzątnąć np. przestrzeń między poduchami kanapy, materac czy szczeliny między szafkami. Na uwagę zasługuje szczególnie końcówka do klawiatur i szuflad, która pozwala wyczyścić z okruchów te trudnodostępne przestrzenie.

Ponad wszystko model dedykowany jest jednak właścicielom czworonogów. W zestawie mniejszych końcówek znajduje np. mini elektroszczotka ProAnimal, posiadająca specjalny obrotowy wałek wyczesujący, dzięki któremu z łatwością pozbywa się sierści.

Co ważne dla alergików wkład ze specjalnym filtrem sprawia, że wydmuchane przez odkurzacz powietrze jest przefiltrowywane aż w 99,99%. Jest więc nawet czystsze, niż to, którym oddychamy na co dzień. Mycie filtra i opróżnianie pojemnika z zabrudzeniami jest również bardzo proste i co ważne odbywa się praktycznie bez kontaktu z kurzem – częstym alergenem.

Na koniec warto dodać, że model jest po prostu cichy – jego głośność to maksymalnie 78 db, czyli hałas porównywalny do szumu klientów w restauracji lub muzyki lecącej z radio.

Chcesz dowiedzieć się więcej o modelu Bosch Unlimited Serie | 8 ProAnimal? Sprawdź dokładny test jego użytkowania>>>

Miejsce 1. Bosch Unlimited 8 ProPower – uniwersalny odkurzacz akumulatorowy o ogromnych możliwościach

Przedstawione powyżej propozycje wydają ci się niewystarczające? To znaczy, że jesteś wyjątkowo wymagającym użytkownikiem, dla którego liczy się maksymalna wydajność i wygoda. Mamy coś dla ciebie. Odkurzacz pionowy, który bije wszystkie inne na głowę (no może poza naszym numerem 2, który był bliski najwyższego stopnia podium). Mówimy oczywiście o modelu Bosch Unlimited 8 ProPower, którego wydajny, bezszczotkowy silnik, może uzyskać nawet do 86 000 obrotów na minutę przy jednoczesnym niskim generowaniu hałasu (do 79 db). Ma on trzy tryby pozwalające na zoptymalizowanie pracy:

  • wydłużającym czas pracy i ograniczający zużycie prądu tryb ECO, dzięki któremu odkurzacz może pracować 40 min bez przerwy;
  • uniwersalny tryb automatyczny pozwalający sprzątać bez przerwy przez ok. 30 min,
Jaki odkurzacz pionowy do dywanów, paneli, płytek? Ranking najlepszych modeli
BOSCH
  • superszybki tryb turbo, który umożliwia sprzątanie nawet najbardziej uporczywych zanieczyszczeń, pozwala jednak na mniej niż kwadrans ciągłej pracy.

Nie należy się jednak martwić zbyt krótkim czasem pracy. Do urządzenia dostajemy od razu dwa superwydajne akumulatory Power for ALL 18 V o pojemności 5.0 Ah oraz szybką ładowarkę, która umożliwia pełne naładowanie baterii już w 46 minut (pełne ładowanie za pomocą stacji dokującej trwa do 5,5 godziny). Gdy pracujemy z użyciem jednej baterii, jednocześnie możemy ładować drugą. Taka płynna wymiana akumulatorów pozwala na potencjalnie nieograniczoną pracę urządzenia. Co ciekawe w razie potrzeby (np. sprzątania większych metraży) do odkurzacza można wpiąć także baterie z innych elektronarzędzi Bosch (z linii zielonej). Są one w pełni kompatybilne. Warto więc przejrzeć domowy warsztat i sprawdzić, czy na stanie są dodatkowe baterie.

Co ważne cały model może być użytkowany zarówno jako odkurzacz pionowy, jak i ręczny. Jego waga z modułem ręcznym i najcięższą elektroszczotką nie przekracza jednak 3,3 kg, więc urządzenie może być również świetnym wyborem dla osób starszych lub słabszych fizycznie. Szczególnie że zarówno pojemnik na zanieczyszczenia, jak i wszystkie istotne przyciski, znajdują się tuż przy rączce urządzenia. Nie trzeba się schylać, by przełączyć tryby lub włączyć i wyłączyć odkurzacz. Modelem można też swobodnie manewrować na każdym poziomie. Jest bardzo intuicyjny i pozwala na sprzątanie pod meblami. Dzięki licznym końcówkom odkurzacz jest też prawdziwie uniwersalny – elektroszczotka do podłóg i dywanów, elektroszczotka z miękkim wałkiem, przeznaczona do twardych podłóg, mini elektroszczotka, ssawka 2 w 1 do mebli i tapicerki, długa, elastyczna ssawka szczelinowa, krótka ssawka szczelinowa z dyszą do szuflad i klawiatur oraz elastyczny wąż przedłużający pozwalają na pracę na każdej powierzchni, również sprzątanie szczytów szafek, wnętrza samochodu, tapicerek, półek i zakamarków.

Zobacz test Bosch Unlimited 8 ProPower i poznaj wszystkie jego możliwości >>>

Na koniec warto wspomnieć, że dzięki filtrowi z membraną Pure Air otrzymujemy aż potrójną filtrację powietrza na poziomie do 99,99%. Wydmuchiwane powietrze jest więc nawet  czystsze niż to na co dzień znajdujące się w pokoju. Dla alergików wielką zaletą odkurzacza Bosch Unlimited 8 ProPower jest także to, ze filtr czyści się samoistnie za pomocą systemu rotacyjnego. Nie trzeba mieć więc kontaktu z alergenami.

Jaki odkurzacz pionowy do dywanów, paneli, płytek? Ranking najlepszych modeli
BOSCH

Czytaj też: Jak dobrać odkurzacz do powierzchni mieszkania? Odkurzacze pionowe>>>

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na urzadzone.pl urzadzone.pl