Ręcznie gięte drewniane meble

Katarzyna Dębek
Firma Paged Meble jest jedną z niewielu w Polsce, która w produkcji wybranych mebli stosuje tradycyjną metodę ręcznego gięcia drewna. Dopracowywana latami technika stosowana przez jednego z najznakomitszych projektantów mebli Michaela Thoneta, wykorzystywana jest przy tworzeniu bardzo stylowego mebla - wieszaka na ubrania.
Ręcznie gięte drewniane meble

Paged Meble proponuje ponadczasowy thonetowski model we współczesnych odsłonach kolorystycznych.

Inny projekt Michaela Thoneta - krzesło No. 14 zdobyło ogromną sławę i jest jednym z najlepiej rozpoznawanych na świecie. Mimo, że projekt ma już 130 lat, nieprzerwanie zachwyca uniwersalnością i ponadczasowym charakterem. Słynny mebel tworzony jest tradycyjną metodą ręcznego gięcia mebla, praktykowaną przez Paged Meble. Technika ta polega na przetrzymywaniu przyciętych do odpowiednich rozmiarów elementów w tzw. komorze parzelniczej, gdzie działanie gorącej pary powoduje, że materiał staje się miękki i elastyczny. Poddane obróbce cieplnej drewno jest następnie ręcznie gięte. Polska firma Paged Meble praktykuje unikalną tradycję ręcznego gięcia drewna, gdyż ta metoda oferuje precyzję i osiągnięcie oryginalnych kształtów.

Paged Meble oferuje najwyższej jakości produkty tworzone z zastosowaniem dokładniejszych, tradycyjnych technik. Ponadczasowe projekty krzeseł oraz wieszaków doskonale wpasują się do każdego wnętrza i będą dopełnieniem zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych pomieszczeń. Klasyczny wieszak na ubrania może być ozdobą nie tylko przedpokoju, ale także sypialni. Bardzo często elegancki przedmiot pojawia się również w designerskich biurach. A to wszystko zasługa nowego wydania - różnokolorowe emalie ożywiły tradycyjny mebel. Zastosowanie wyrazistych kolorów sprawiło, że zyskał on nowoczesnego wymiaru.

Wieszak thonetowski w naturalnych wybarwieniach kosztuje 349 PLN, za 20% dopłatą można nabyć wersję we współczesnych kolorach - czarnym, białym, szarym, czerwonym i fioletowym. Panująca na świecie moda na nowoczesne, ale także proste meble, niewymagające w produkcji skomplikowanego kunsztu sprawiła, że tradycyjne zakłady meblarskie były stopniowo wypierane przez masowe fabryki. Obecnie firmy produkujące wyroby tradycyjną metodą ręcznego gięcia na Zachodzie należą do rzadkości. Stąd ceny gięciny dochodzą do kilkuset, a nawet kilku tysięcy dolarów. Unikalność produktu, rosnące zainteresowanie oraz moda na meble wg projektu Michaela Thoneta sprawiają, że za granicą wieszaki i krzesła osiągają ceny kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy wyższe niż oferowane przez Paged Meble.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Koniec hotelu Marriott w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na urzadzone.pl urzadzone.pl